Önemli Bilgiler ve Kurallar

GENEL ÖNEMLİ KURALLAR

TOBB’un “Kapalı Alanda Düzenlenecek Fuar Kuralları” adlı genelgesinde yer alan sağlık ve güvenliğiniz açısından önemli kuralları sizlere hatırlatmak isteriz

  • Alana giriş yapmak isteyen tüm Katılımcı ve Ziyaretçiler vücut ısı kontrolünden geçmek zorundadır.
  • Makine, Ağır Malzeme, Cam, Havuz vb. kurulacak alanlarda, ziyaretçileri ve diğer kişileri koruyacak tüm güvenlik önlemleri (İş Güvenliği, Koruyucu Ekipman vb.) Katılımcı tarafından alınmalıdır.
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen kurallar kapsamında ve Covid-19 önlemleri gereği yiyecek, içecek vb. gıdaların açıkta ve ortaya tadımlıklar şeklinde bırakılması yasaktır.
  • Paketli verilecek yiyecek, içecek vb. gıdaların fuar alanında tüketilmesi yasaktır.
  • Personel ve Ziyaretçiler için verilen ikramların paketlenmiş olması zorunludur.
  • Fuar alanında Likit Petrol Gazı (LPG) kullanımına izin verilmez.

KATILIMCI EL KİTABI HAKKINDA

Fuar ile ilgili her türlü detaylı bilgi ve kuralları içeren Katılımcı El Kitabı'na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Katılımcı El Kitabı'nı okumanızı ve teknik siparişleriniz için son gönderim tarihini beklemeden tarafımıza iletmenizi önemle rica ederiz.
 

Katılımcı El Kitabı'na ulaşmak için lütfen tıklayınız

COVID-19 ÖNLEMLERİ İÇİN KATILIMCI REHBERİ

Fuar alanı içerisinde COVID-19 risklerini görmek, önlem almak ve gerekli teşvik ile çalışmaların yapılmasını sağlamak organizatör firmanın sorumluluğundadır. Ancak Katılımcılarımızın kendi stantları içerisinde yapılması gereken çalışmaların, kendi sorumluluğunda olduğunu ayrıca bildirmek isteriz. Buna göre aşağıda yer alan “COVID-19 Katılımcı Rehberi” dosyasını dikkate almanızı önemle rica ederiz.

Covid-19 Önlemleri Katılımcı Rehberi ve Videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız

STANT KURULUM SÜRESİ

Stant montaj çalışmalarını 22 Mart 2022 saat 18:00’a kadar bitirmemiş Katılımcılara, stant tamamlanana kadar saat başı 2.520 TL (KDV dahil) cezai işlem uygulanacaktır. Bu bağlamda, karmaşık yapılar, kurulum süresinde sonlanmayacak projeler yerine kurulumu kolay ve montaj için ayrılan süre kapsamında tamamlanabilecek projeler yapılması önerilir. HYVE BUILD FUARCILIK verilen montaj süresinde bitmeyeceğini ön gördüğü stantlara müdahale etme hakkına sahiptir.
  • İş Güvenliği ihlallerine neden olduğundan ve ciddi riskler oluşturduğundan fuar alanında kaynak kullanımına izin verilmemektedir.
  • Fuar alanında her çeşit (su bazlı, kimyasal) boya kullanımı yasaktır.
  • Covid-19 Önlemleri ve Kontrolleri sebebi ile araç girişlerinde gecikme yaşanabilir.

İSG EVRAK GÖNDERİMİ ve PROJE DENETİMİ

Fuar alanında kurulacak her Özel Tasarımlı Stant projesi için Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasından onay alınması zorunludur. Ayrıca fuar alanına girecek herkes için (Firma Sahibi, Katılımcı, Dekoratör vs.) SGK Hizmet Dökümü başta olmak üzere, İş Sağlığı ve Güvenliği gerekli tüm belgelerin Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasına gönderilmesi zorunludur.

Detaylı bilgi için; Bkz. Katılımcı El Kitabı Sayfa 7

Detaylı bilgi için;

NEHİR İSG & EVRAK
Yetkili Kişi: Duygu Saka
GSM: +90 545 830 12 08
E-Posta: 
destek@sakagrup.com

PROJE DENETİMİ ve KONTROL
Yetkili Kişi: Sevcan İngin Yıldırım
GSM: +90 537 062 54 01
E-Posta: 
proje@sakagrup.com

PROJE DENETİMİ ve KONTROL
Yetkili Kişi: Muhammet Yıldırım
GSM: +90 537 062 54 02
E-Posta: 
muhammetyildirim@sakagrup.com

 

FUAR ZİYARET GÜNLERİNDE MALZEME KAPILARI KULLANIMI

23-26 Mart 2022 tarihleri arasında malzeme girişleri; sabah 08:30-09:30 saatleri arasında, akşam 18:30-20:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Bu saatlerin dışında malzeme kapıları açılmayacaktır.
  

FUAR SÜRESİNDE STANT ÇALIŞMALARI

Fuarın ziyaretçilere açık olduğu saatler arasında stant içi çalışmalara (tamirat, tadilat vb.) izin verilmez. Ziyaret saatleri sonrası 18:30 ile 20:00 arasında stantta çalışma yapacak katılımcılar Organizatör Ofisi’nden izin almak zorundadır.
 

GÜVENLİK

Fuar alanının genel güvenliği HYVE BUILD FUARCILIK tarafından sağlanmaktadır. Alanın büyüklüğü ve kalabalık olması göz önüne alındığında, Katılımcı’ ya ait tüm stant malzemelerinin sorumluluğunun yine Katılımcıya ait olduğunu hatırlatmak isteriz.
 

STANT SÖKÜMÜ

Standart Stant: En geç 26 Mart 2022, saat 24:00’a kadar.
Stantsız-Özel Tasarımlı Alanlar: En geç 27 Mart 2022, saat 17:00’ a kadar.
Fuarımız 26 Mart 2022, Cumartesi akşamı saat 17:00’da sona erecektir. Stant yetkililerinin söküm sırasında HYVE BUILD FUARCILIK’ ın belirlediği kurallara uyması zorunludur.
 
Detaylı bilgi için; Bkz. Katılımcı El Kitabı Sayfa 12
 

MOLOZ ATIMI

Katılımcı, 27 Mart 2022, saat 17:00’a kadar, tüm stant malzemelerini fuar alanından tamamen kaldırmış olmalıdır. Verilen söküm süresi içinde stant alanının katılımcı tarafından temiz bırakılması gerekmektedir. Katılımcılarımız, stant molozlarının HYVE BUILD FUARCILIK tarafından atılmasını yazılı talep etmesi durumunda, kamyonet adet fiyatı üzerinden 2.520 TL (KDV dahil) atım bedeli olarak Katılımcıya fatura edilir. Katılımcıların söküm zamanı alandan çıkış onayı için stant alanlarını temiz olarak bırakmaları ve Stant Alanı Teslim Tutanağını HYVE BUILD FUARCILIK yetkililerine onaylatmaları gerekmektedir. Stant tasarımını ve kurulumunu gerçekleştirecek taşeron firmanız ile yaptığınız sözleşmenizde moloz atım zorunluluğu ile ilgili maddelere yer vermeniz önerilmektedir.
 
HYVE Operasyon Departmanı

 

 

Katılımcı El Kitabı
COVID-19 Katılımcı Rehberi
Stant Kurulum Günleri ve Saatleri
Müşteri Deneyimi Ekibi | Bize Ulaşın!

Müşteri Deneyimi Ekibi

yapifuari.destek@hyve.group
+90 212 266 70 10


ORGANIZED by hyve.group

Bizi takip edin!#YapiFuarı #YapıFuarı2023

yapifuari.com.tr